Міністр Жданов анонсував подвійне збільшення розміру президентських стипендій для спортсменів

«Вартість» медалей в Україні може зрости вдвічі — Міністр Жданов анонсував подвійне збільшення розміру президентських стипендій для спортсменів
«Вартість» медалей в Україні може зрости вдвічі
Фото із соцмереж
Що це – популізм чи реальна турбота? Об этом сообщает horoshienovosti.in.ua со ссылкой на СМИ.


Уряд затвердив проект Указу Президента України «Про стипендії Президента України для видатних та молодих і перспективних спортсменів України з олімпійських видів спорту та їх тренерів». Міністр молоді і спорту Ігор Жданов стверджує, що в разі, якщо Володимир Зеленський підпише документ, спортсмени почнуть заробляти помітно більше.


«Стипендії спортсменам і тренерам буде суттєво збільшено – розробляючи цей документ, ми запланували, що вони підвищуватимуться разом із прожитковим мінімумом для працездатних осіб, — пише Ігор Олександрович у «Фейсбуці». — Якщо зараз стипендія для переможця Олімпіади становить 15 тисяч гривень, для чемпіона світу – 12, то, відповідно до проєкту Указу, вона становитиме 16 і 13 прожиткових мінімумів (з 1 липня прожитковий мінімум в Україні зріс до до 1936 гривень – прим.).


Чемпіони Європи претендуватимуть на стипендію розміром 9 прожиткових мінімумів, 8 і 7 за друге та третє місця. Тренери отримуватимуть 50% від розміру стипендії своїх спортсменів.


Також ми встановили принципово нові категорії стипендій Президента – для молодих і перспективних спортсменів, які вже зараз демонструють чудові результати на міжнародних змаганнях. Ті, хто посів 1-3 місця на чемпіонатах світу у найближчій до дорослих віковій групі мають отримувати від 8 до 6 прожиткових мінімумів (це від 19 до 13 тис.₴ на сьогоднішній день) чемпіонатах Європи – від шести до чотирьох прожиткових мінімумів. Для переможців і призерів Юнацьких Олімпійських ігор, чемпіонатів світу або Європи серед юніорів (юніорок) – три прожиткових мінімуми».


«Підтримка не тільки досвідчених, але й молодих спортсменів — це додаткові стимули і перспектива розвитку різних видів спорту, нові досягнення, запобігання відтоку перспективної молоді за кордон», — підкреслює міністр.


Таким чином, у разі, якщо ініціативи нинішнього очільника Мінмолодьспорту будуть підтримані паном Зеленським, переможці Олімпіад отримуватимуть 31 тисячу гривень щомісяця замість 15-ти, чемпіони світу – 25 тисяч замість 12-ти.


Читайте також: У шароварах і з політичною агітацією. Фоторепортаж з відкриття легкоатлетичного чемпіонату Європи у Луцьку

Джерело статті: “http://glavcom.ua/sport/news/ministr-zhdanov-anonsuvav-podviyne-zbilshennya-rozmiru-prezidentskih-stipendiy-dlya-sportsmeniv-617971.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя